Освітні вимірювання в Україні. Дорожня карта

Monday, 3 April 2017

Автор дорожньої карти “Освітні вимірювання в Україні” Інна Совсун аналізує роль ЗНО, його розвиток впродовж 10 років реалізації відповідної політики та можливості, які надають незалежні освітні оцінювання для реформування окремих напрямків освітньої та професійної підготовки.

Вступ: “У 2006 році зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) вступників до вищих навчальних закладів отримало свій офіційний статус після створення Українського центру оцінювання якості освіти з окремим фінансуванням з Державного бюджету. З 2008 року ЗНО є обов’язковою умовою вступу до ВНЗ України.  За час існування системи ЗНО стабільно зростав рівень її суспільної підтримки. Особливо важливим є те, що рівень підтримки ЗНО був і залишається вищим серед тих, хто безпосередньо складав ЗНО або ж має близьких родичів та/чи друзів, котрі складали ЗНО. Це безперечно засвідчує успішніcть реформи моделі вступу до ВНЗ. Разом з тим, після 10 років функціонування системи постає питання про її подальший розвиток, як у рамках вступу до бакалаврських програм ВНЗ, так і для інших рівнів освіти та за межами освітньої системи. Цей документ окреслює стратегію розвитку системи освітніх оцінювань в Україні на наступних 10 років з урахуванням розвитку системи освіти та суспільства загалом.”

Зміст:

1. Вступ

2. Аналіз поточної ситуації.

3. Нова роль ЗНО у процесі реформування країни

4. Розвиток систем освітніх оцінювань в Україні

– Блок 1. Удосконалення механізмів та процедур ЗНО

– Блок 2. Запровадження ЗНО під час навчання у середній школі

– Блок 3. ЗНО у вищій освіті

– Блок 4. Оцінювання загальних компетеностей

– Блок 5. Освітні оцінювання для підтвердження професійних кваліфікацій

– Блок 6. Інституційний розвиток системи освітніх оцінювань

Завантажити PDF-версію дорожньої карти “Освітні вимірювання в Україні”

No comments yet, be first

To post comments to register

Signup for registered users

Information Service

Ukrainian Center of Education Quality

(044) 503 37 93

ALLIANCE PARTNERS

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Партнер1 Національна академія педагогічних наук України Партнер2 USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУКМА Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova Партнер3