Відбулася прес-конференція «ЗНО-2016: підсумки реєстрації та подальші етапи проведення»

Четвер, 14 квітня 2016 р.

14 квітня відбулася прес-конференція директора Українського центру оцінювання якості освіти. Вадим Карандій поінформував про кількість осіб, зареєстрованих для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року, а також розповів, як отримати запрошення-перепустку з адресами пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання для проходження тестування з української мови і літератури, математики, історії України.

Цьогоріч для участі в тестуванні зареєстровано 267 172 особи. З них 200 510 - це випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року, для яких результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та історії України або математики будуть зараховані як оцінка за державну підсумкову атестацію. Минулого року для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні було зареєстровано 288 977 осіб, 221 104 із них - випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року.

Найбільше учасників зовнішнього оцінювання зареєстровано для проходження тесту з української мови і літератури - 267 006 осіб, історії України - 193 307 осіб, математики - 132 165 осіб. У 2015 році охочих скласти тести з історії України було 158 556 осіб, з математики - 146 792 особи. У порівнянні з минулим роком, кількість охочих скласти ЗНО з математики у 2016 році зменшилася на 14 627 осіб. У 2016 році найменше учасників проходитимуть тест з іспанської (186 осіб) та французької (818) мов.

Найбільше осіб для проходження зовнішнього незалежного оцінювання зареєстровано в Дніпропетровській області - 21 595 осіб, місті Києві - 21 153 особи та Львівській області - 17 480 осіб, найменше - у Кіровоградській (6 579) і Луганській (4 331) областях.

За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти спостерігається збільшення кількості охочих узяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання в Луганській і Донецькій областях. У 2016 р. в Луганській області зареєстровано 4 331 особу, у Донецькій - 11 232, минулого року ці показники становили 4 135 та 10 741 особа відповідно.

За даними місцевих органів управління освітою для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні у 2016 році з не підконтрольних українській владі територій зареєструвалося 1 056 осіб: 787 у Донецькій області та 269 у Луганській. Це випускники 2016 року, які зараховані на екстернатну або дистанційну форму навчання до загальноосвітніх закладів, що розташовані на території України, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
Учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень і не мали змоги зареєструватися в основний період, можуть до 20 травня зареєструватися для участі в додатковій сесії. Таким особам до пакета реєстраційних документів потрібно додати заяву щодо надання можливості пройти ЗНО під час додаткової сесії та копію документа, що посвідчує відповідний статус.

Також Вадим Карандій повідомив, що в Українському центрі оцінювання якості освіти сформовано мережу пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання: «Тестування з української мови і літератури проходитиме у 1 102 пунктах, з історії України - 829, з математики - 587».

З 15 квітня на інформаційних сторінках учасників будуть розміщені запрошення-перепустки із зазначенням адреси пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання для проходження тестування з української мови і літератури, математики, історії України. Як і попереднього року, запрошення-перепуски не будуть надсилатися поштою. Учасникам зовнішнього незалежного оцінювання необхідно самостійно роздрукувати запрошення-перепустку зі своєї інформаційної сторінки на веб-сайті Українського центру. Доступ до сторінки здійснюється за номером сертифіката та пін-кодом, указаним у ньому.

Запрошення-перепустки для проходження ЗНО з решти предметів будуть розміщені на інформаційних сторінках до 30 травня.

Нагадуємо, що основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 5 травня (українська мова і література) та завершиться 17 червня (хімія).


Відео можна переглянути за посиланням прес-конференція «ЗНО-2016: підсумки реєстрації та подальші етапи проведення» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO