Абітурієнти з Донбасу і Криму ще можуть зареєструватись на ЗНО, — Стрелюк

Середа, 27 квітня 2016 р.

Реєстрація триває до 20 травня. Поради щодо проходження ЗНО для учнів з непідконтрольних і окупованих територій дає заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Ольга Стрелюк.

Євген Павлюковський: Які нововведення чекають абітурієнтів?
Ольга Стрелюк: Цьогорічна державна підсумкова атестація проходить у форматі ЗНО. Українська мова і література є обов'язковими. Також обов'язково потрібно обрати один з предметів - математику або історію України. Результати цих предметів будуть зараховані як державна підсумкова атестація.
Ще одна з особливостей - ті, кому історія чи математика не потрібні для вступу, можуть вирішувати тільки частину завдань ЗНО, яка зараховується як державна атестація.
В ЗНО з математики тепер також будуть завдання відкритої форми. Абітурієнт має показати цілий розв'язок. Це робиться для того, щоб мінімізувати момент вгадування.

Василина Думан: Ви проводили апробаційне ЗНО з іноземних мов?
Ольга Стрелюк: Два тижні тому проводили апробацію аудіювання. Ми це робили на перспективу - чи можемо наступного року використовувати аудіювання як частину завдань. У 2016 році є тільки читання і писання.
Від сьогодні учасники, які проходили аудіювання, можуть ознайомитись з результатами на сайті. Якщо цей результат задовольняє, то він може бути зарахованим як підсумкова державна атестація.

Василина Думан: Який атестат потрібен учням з непідконтрольних і окупованих територій, щоб взяти участь у ЗНО?
Ольга Стрелюк: Атестат потрібен для вступу у ВУЗ. Україна не визнає атестатів виданих в «ЛНР», «ДНР» або російською владою в Криму. Абітурієнту треба прикріпитися до однієї зі шкіл, щоб екстерном чи дистанційно її закінчити і отримати український атестат.
Вони ще можуть не мати атестата, але отримують довідку, що здобувають освіту в українській школі і реєструються на ЗНО. Для абітурієнтів з «ЛНР», «ДНР» і Криму до 20 травня ще триває реєстрація для участі у додатковій сесії ЗНО.

Євген Павлюковський: Пакет документів можна сформувати онлайн?
Ольга Стрелюк: Всі учасники реєструвались онлайн, але потім мають надіслати пакет паперових документів до регіональних центрів оцінювання якості освіти. Тим, хто живе на непідконтрольних і окупованих територіях - можна відсканувати.
Але щоб потрапити на пункт тестування - потрібно перетинати блокпост. Та якщо ви абітурієнт з непідконтрольних територій чи Криму і не зможете з поважних причин приїхати на основну сесію, то можна перереєструватись на додаткову.

Василина Думан: В 2015 році була гучна справа про фальсифікацію результатів ЗНО?
Ольга Стрелюк: Слідство ще триває. Ми робили перевірку технічного стану бланків, були виявлені окремі факти, які ставлять під сумніви ті чи інші результати. Але ми зараз більше сконцентровані на проведенні ЗНО-2016, працюємо над комплексною системою захисту.

Євген Павлюковський: Вже є інформація, скільки абітурієнтів з непідконтрольних і окупованих територій зареєструвались для ЗНО?
Ольга Стрелюк: Ми не питаємо тих, хто реєструється, де вони проживають, а лише де хочуть пройти ЗНО.
Та можемо відстежити показники по школам, куди учні прикріплюються для дистанційної освіти. На кінець березня зареєструвалися більше тисячі осіб з непідконтрольного Донбасу. Ці показники вищі, ніж у 2015 році.

Євген Павлюковський: Як вирішується питання з супроводом дітей?
Ольга Стрелюк: Насправді, ми як Центр оцінювання не можемо на це впливати. Наприкінці березня у віце-прем'єра була нарада, в якій взяли участь представники нашого центру, міністерства освіти, правоохоронних органів з лінії перетину. Ми розповіли, які є виклики перед абітурієнтами.
Абітурієнти, які їхатимуть з непідконтрольних і окупованих територій, мають дотримуватись всієї процедури перетину блокпостів. Фактично, це залишається на вирішенні учасників і їхніх батьків.

Василина Думан: Зміна керівництва міністерства освіти якось вплинула на проведення ЗНО?
Ольга Стрелюк: Пройшло не так багато часу, щоб відчути зміни. Нам не вистачало коштів для оплати працівників, але новим міністром була подана пропозиція про надання фінансування - це позитивна тенденція. Інших змін, які б стосувались цьогорічних абітурієнтів, немає.


Громадське радіо

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO