У КНУ ім. Тараса Шевченка презентували результати соціологічного дослідження щодо реформи вищої освіти

Пʼятниця, 27 травня 2016 р.

24 травня 2016 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка під час круглого столу відбулась презентація результатів соціологічного дослідження щодо проблем реформування вищої освіти в Україні. У засіданні взяла участь перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун, а також керівники вищих навчальних закладів, викладачі та представники студентського самоврядування.

Соціологічне дослідження було здійснено Соціологічною асоціацією України за сприяння Міністерства освіти і науки України. Під час дослідження у 16 містах України було проведено 32 фокусованих групових інтерв'ю з викладачами та студентами вищих навчальних закладів. Опитування складалося із чотирьох блоків: оцінка системи вищої освіти на поточний момент; оцінка змін у системі вищої освіти за останні десять років; найбільш гострі проблеми у вищій освіті на даний момент; оцінка діяльності МОН як субє'кта реформування.

Інна Совсун зазначила, що завданням проведеного дослідження було визначити, як люди розуміють і сприймають реформу вищої освіти. Окрім того, перший заступник міністра наголосила, що необхідно інспірувати рух реформи всередині університетів, і академічній спільноті необхідно дійти спільного бачення щодо вдосконалення освітнього процесу у вищій школі.

Також під час засідання учасниками було обговорено проблеми імплементації нового Закону України «Про вищу освіту», питання академічної культури та академічної доброчесності, комерціоналізації вищої освіти, корупції у вищій школі. В ході дискусії також обговорювались можливі шляхи подолання існуючих бар'єрів модернізації системи вищої освіти України.


Міністерство освіти і науки України

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO