Як вступати до ВНЗ? Увага, нові правила!

Вівторок, 31 травня 2016 р.

Правильний набір документів, вчасно поданий - важливий фактор, що відокремлює абітурієнта від студента ВНЗ

Напередодні вступної кампанії багато абітурієнтів все ще не знайомі з деякими новими правилами вступу в університети. Щоб позбутися пробілів в подібних орієнтуючих знаннях, читайте матеріал Укрінформу, в якому детально описані зміни в правилах вступу в 2016 році, а також є список документів, які необхідні для вступу.

ЧАС ЗМІН

Перше новаторство, яке чекає майбутніх абітурієнтів - вступ здійснюватиметься за новим загальним переліком спеціальностей. Кажуть, це потрібно для того, щоб українські дипломи згодом котирувалися за кордоном. Чи так буде коли-небудь - невідомо, але деякі потуги для цього Міністерство освіти вже робить.

Також на догоду Болонському процесу в Україні тепер з'являться ступені молодшого бакалавра та доктора філософії. Вони мають замінити ступені молодшого спеціаліста та спеціаліста, а також кандидата наук. Фахівці, до речі, будуть набиратися в 2016 році в останній раз.

Як і минулого року, вступ відбуватиметься на основі пріоритетів. Подаючи заяви, абітурієнт сам визначає найбажаніші для себе варіанти. Таким чином, якщо в першу хвилю абітурієнт пройшов у другий за пріоритетністю університет, в наступну хвилю він може вступити тільки в перший по пріоритетності, тому що інші заявки стають недійсними.

Вступники на молодшого бакалавра, бакалавра, магістра та спеціаліста медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямуваннь на основі повної загальної середньої освіти (крім осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою та зарахування поза конкурсом) будуть подавати заяви на вступ тільки в електронній формі.

Всього абітурієнт зможе подати до 15 заяв на 5 спеціальностей, на які здійснюється прийом за кошти державного бюджету. Подача заяв в електронній формі на освітні програми, на які не передбачається прийом за державні кошти, обмежуватися не буде.

Початок прийому заяв та документів на денну форму навчання до ВНЗ на основі повної загальної середньої освіти відбудеться 11 липня 2016 року.

Завершення прийому заяв та документів від абітурієнтів, які проходять співбесіди, іспити, творчі конкурси, відбудеться 20 липня 2016 року, а їх проведення відбудеться з 21 по 27 липня. Далі вступ цього року буде неможливим.

Закінчення прийому заяв та документів від абітурієнтів, які вступають на основі ЗНО, відбудеться 27 липня, а оголошення рекомендацій на місця держзамовлення - 1 серпня.

Для пільговиків ВНЗ зможе зарезервувати до 5% місць державного замовлення.

Згідно правил, вага шкільного атестату буде складати від 0 до 10% конкурсного бала, вага кожного іспиту ЗНО - від 20%. Частка конкурсу творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення, може становити не більше 25% конкурсного бала, крім творчого конкурсу при вступі на спеціальності у галузях знань "Культура і мистецтво" та "Архітектура і будівництво". Для них вага балу творчого конкурсу може складати не більше 50% загального конкурсного балу.

Позаконкурсний і цільовий прийом тепер будуть скасовані.

Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти за кошти держбюджету відбудеться 10 серпня, за кошти фізичних та юридичних осіб - не пізніше 15 серпня.

Кількість бюджетних місць стане меншою, і визначатися тепер доведеться самим університетам. Як кажуть в МОН, ця ініціатива виникла через фізичне зменшення числа випускників в 2016 році.

 

Укрінформ

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO