Вступна компанія: іспити в абітурієнтів з окупованих територій прийматимуть до 26 липня

Вівторок, 31 травня 2016 р.

Освітні центри, що почнуть діяти цього року для абітурієнтів з окупованого Криму та зони АТО, прийматимуть іспити до 26 липня.

Про це заявила в понеділок на прес-конференції в Укрінформі міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Документи для вступу для здобуття вищої освіти за державним замовленням тільки за денною формою навчання приймаються до 18-ої години 24 липня. Вступні іспити в освітніх центрах проводяться до 26 липня. А зарахування - не пізніше 12-ї години 28 липня", - сказала Гриневич.

За її словами, попередньо потрібен час для подачі заяви й освітньої декларації, проведення оцінювання з української мови та історії України, тому для абітурієнтів із цих вразливих груп "все це буде орієнтовно займати час з не пізніше 12 липня".

Вона нагадала, що абітурієнти мають привезти свої нелегальні (видані Росією - Ред.) документи про освіту, які будуть оформлені у вигляді їхньої освітньої декларації - які предмети вивчались, які за них оцінки.

"У нашому документі, на основі якого абітурієнт буде мати можливість вступати тільки в окреслений перелік вищих навчальних закладів (бо в будь- який вищий навчальний заклад - виключно за результатами ЗНО), ми пишемо "атестовано". Абітурієнт отримує оцінку за історію України і за українську мову за іспитами, які будуть проводитися в освітніх центрах. Якщо абітурієнт, вступивши до переліку вишів, захоче отримати повноцінний український атестат, йому доведеться скласти ДПА з кожного предмету. Цей атестат дозволить вступати в будь-який вищий навчальний заклад", - зауважила міністр.

Читайте також: В Україні запускають безкоштовний онлайн-курс з підготовки до ЗНО

Гриневич також уточнила, що вступні іспити готуватимуть виші, які будуть уповноважені до створення освітніх центрів.


Укрінформ

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO