Випускники з окупованої частини Донеччини зможуть вступити до вишів України без ЗНО

Понеділок, 6 червня 2016 р.

В Україні набуло чинності законодавство, за яким випускники шкіл тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей отримають без складання ЗНО можливість вступу до українських вищих навчальних закладів.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу розповіла директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Надія Оксенчук.

"Головна мета Закону - це надати можливість нашим учням з тимчасово окупованих територій на здобуття вищої освіти в Україні, не обов'язково складаючи ЗНО. Тобто випускники з цих територій можуть скласти державну підсумкову атестацію та отримати документ державного зразка про повну загальну середню освіту", - прокоментувала Оксенчук підписання Президентом Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції".

За словами Оксенчук, ця атестація є "такою собі контрольною роботою". Після її складання випускники зможуть за бажанням вступати до внз, які знаходяться на території Донецької чи Луганської областей, чи є переміщеними з окупованих територій. При цьому, вони мають скласти вступні іспити.

Також залишається можливість вступу до внз для дітей з окупованих територій за результатами ЗНО (тим, хто його склав).

"У нас визначено школи, де учні з тимчасово непідконтрольних територій навчалися за екстернатною формою навчання та реєструвалися на ЗНО. Ті учні,  які не змогли зареєструватися на основну сесію ЗНО, зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО, яка проходитиме з 14 червня по 4 липня. З вступом Закону в силу учні зможуть і не складати ЗНО, а просто приїхати у зручний для них час для проходження підсумкової державної атестації у школі", - повідомила директор департаменту освіти і науки Донецької ОДА.

 

Укрінформ

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO