10 ВНЗ прийматимуть абітурієнтів із Криму без документів про освіту українського зразка

Середа, 8 червня 2016 р.

Випускники Кримського півострова матимуть змогу вступати до вищих навчальних закладів, маючи на руках російські документи.

Десять українських вишів прийматимуть абітурієнтів із Криму, в яких не було можливості отримати  документи про освіту українського зразка, про це на онлайн-прес-конференції, організованій проектом Free Crimea та Інститутом Горшеніна, зазначив ректор Таврійського національного університету Володимир Казарін.

"Сьогодні будуть оголошені 10 вишів, які покриють усі можливі спеціальності, що можуть зацікавити кримчан. Там буде один політехнічний інститут, один авіаційний, один профільний юридичний  та інженерів водного транспорту. Я можу розкрити таємницю, що медичний буде з Миколаєва. Загалом - міста від Львова до Дніпропетровська. Це дозволить за  будь-якої  зацікавленості обрати вищий навчальний заклад", - розповідає Володимир Павлович.

Також він жалкує, що це зроблено дуже пізно, безпосередньо перед вступною кампанією, і  наголосив, що до цих вищих навчальних закладів  зараховуватимуться дітей із російськими документами, що видані на окупованому півострові. "Можна подумати, що ці діти винні в тому, що їм видали такі паспорти або документи! На момент цього референдуму, так званого, вони  були неповнолітніми, взагалі в цьому не брали участі. Вже хто хто в цьому не винен, то це вони. Дорослі це допустили ", - сказав Володимир Казарін.

Щоб зняти таке обмеження, Україна ввела поняття освітньої декларації, куди переносяться відомості з документів російського зразка. При цьому самі російські документи після цього не знадобляться.

Зовнішнє незалежне оцінювання не буде потрібне. "Замість ЗНО вони складають українську мову і українську історію як державну підсумкову атестацію, і складають іспит за профілем", - розповів він.

Професор наголосив, що Україна ще повинна зробити таку систему, щоб випускники могли зробити все це за один виїзд на материкову частину країни, щоб ними не зацікавилася окупаційна влада.

 

Педагогічна преса

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO