Гриневич: Для абітурієнтів з Криму виїхати зараз в Україну - вже подвиг

Середа, 15 червня 2016 р.

Абітурієнти з окупованих та непідконтрольних Україні територій зможуть вступати за вступними іспитами з української мови та історії України тільки у визначений перелік вищих навчальних закладів, а вступ до решти університетів здійснюється на підставі результатів ЗНО.

Про це під час зустрічі з з ректорами ВНЗ України у вівторок заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Є політики, урядовці і журналісти, які кажуть, що ви допускаєте несправедливість, запроваджуючи вступні іспити для абітурієнтів з окупованих та непідконтрольних територій. Якраз це я вважаю справедливістю, тому що ці діти вже два роки навчаються де-факто у російських школах і мають абсолютно нерівні можливості у підготовці до ЗНО. Так, це інші умови вступу - вони складають вступні іспити, але вони можуть вступати тільки у фіксований перелік універистетів", - сказала Гриневич.

Вона додала, що для абітурієнтів з Криму це 10 вищих навчальних закладів, які погодилися створити при університетах освітні центри "Крим-Україна". Ці університети отримають відповідні квотні місця для даної категорії вступників і будуть відповідальні за те, щоб дані абітурієнти мали змогу скласти іспити з української мови та історії України, які потім увійдуть до атестату про загальну середню освіту, а також мали, де проживати під час вступних іспитів.

За словами Гриневич, наразі в Міносвіти не можуть спрогнозувати кількості потенційних вступників з Криму.

"Я скажу відверто, що вже ведеться кампанія в Російській Федерації, щоб не дати їм виїхати. І для них це подвиг - виїхати в Україну зараз", - наголосила вона.

Гриневич зазначила, що для вступників з непідконтрольних Україні територій Донбасу на базі евакуйованих вишів та університетів, які знаходяться на території Донецької і Луганської областей, також відкриваються аналогічні центри "Донбас-Україна".

Міністр також нагадала, що в інші вищі навчальні заклади України абітурієнти з Криму та окупованого Донбасу можуть вступати за загальноприйнятою в Україні системою прийому, тобто за результатами ЗНО.

"У нас є значна кількість дітей звідти, які складають ЗНО. Більше того, ми для них зробили дві додаткові сесії - була одна, потім, щоб не було накладок з "единым государственным экзаменом" від Російської Федерації, ми зробили ще одну додаткову сесію ЗНО з 2 липня. Вони можуть приїхати, скласти ЗНО і мати можливість вступити у будь-який університет країни", - зазначила Гриневич.

Відповідаючи на запитання учасників наради, міністр зазначила, що Міносвіти наразі погоджує цьогорічні умови вступу в Міністерстві юстиції.

"Я думаю, що до кінця тижня у нас є перспективи погодити це питання", - спрогнозувала вона.

Гриневич також поінформувала, що з університетами будуть проведені додаткові наради з приводу організації освітніх пунктів "Донбас-Україна" і "Крим-Україна", бо там "є ще нюанси".

"Зрозуміло, що змусити дітей з окупованих територій перескласти всю державну підсумкову атестацію по всіх предметах неможливо. Тому ми ввели такий термін, як "освітня декларація", де вони показують свою освіченість з таких предметів, як математика, фізика, тобто тих, які мають приблизно однакову з українською програму. А складають іспити тільки з українського компонента - української мови та історії України, а потім вже упродовж року навчання в університеті зможуть здобути повноцінний атестат, складаючи кожен предмет", - резюмувала урядовець.


Укрінформ

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1655

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO