Повтор завдань у тестах є усталеною практикою, - УЦОЯО

Пʼятниця, 17 червня 2016 р.

В Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що використання у тестах ЗНО завдань, які використовувались під час попередніх тестувань, є усталеною практикою. Про це йдеться у роз'ясненні Центру щодо інформації про використання під час цьогорічного тестування з німецької мови тесту пробного зовнішнього оцінювання 2015 року.

Зокрема, в УЦОЯО зазначають, що тест основної сесії ЗНО-2016 з німецької мови не є повним аналогом тесту пробного ЗНО-2015.

«У процесі розробки було доопрацьовано й відкориговано формулювання варіантів відповідей до мікротекстів (№ 1-5, Aufgabe 1); відредаговано текст і запропоновано нове завдання до нього (№ 10, Aufgabe 2); видалено другорядну, зайву для встановлення правильної відповіді, інформацію з оголошень до завдань № 11-16 (Aufgabe 3); запропоновано новий текст і завдання до нього (№ 33-37, Aufgabe 6)», - йдеться у повідомленні.

«Варто підкреслити, що в Українському центрі оцінювання якості освіти є усталеною практика, що під час конструювання тестів поточного року поряд із новими завданнями використовуються завдання тестів минулих років». - стверджують в УЦОЯО.

Окрім цього у центрі наголосили, що тест з німецької мови пробного ЗНО-2015, як і інші тести ЗНО, використані Українським центром упродовж останніх років, є доступним усім охочим.

«Тому факт використання подібного тесту не можна розглядати як дискримінаційний чинник стосовно будь-якої групи учасників ЗНО», - повідомляють в УЦОЯО.

Посилаючись на результати психометричного аналізу показника складності запропонованих завдань і порівняння його з відповідним показником завдань за попередні роки в УЦОЯО зазначають, що тести завжди були (2013-2015 рр.) та є (2016 р.) оптимальними, а коливання показника середньої складності завдань тестів між 2015 (51,2 %) та 2016 (57,5 %) роками не є аномальним.

«Це не тільки відображає загальну тенденцію трансформації тесту впродовж останніх років, а й свідчить про відсутність передчасного поширення інформації про зміст (варіант) тесту з німецької мови основної сесії ЗНО-2016. Таким чином, будь-які судження щодо нерівних умов проходження тестування з іноземних мов 2016 року є безпідставними та необґрунтованими», - заявили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Як повідомлялось раніше, під час проведення зовнішнього оцінювання з німецької мови Українським центром оцінювання якості освіти були використані завдання тесту, що використовувались в ході пробного тестування у 2015 році.

 

Osvita.ua

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1655

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO