Спрощений вступ, центри “Крим-Україна” та безкоштовні онлайн курси – лише частина нових можливостей для абітурієнтів з Криму

Середа, 22 червня 2016 р.

Можливості отримання українського атестату, вступу до вишів та професійно-технічних закладів для кримчан озвучили під час прес-конференції на тему: «Нові можливості здобути освіту школярам з Криму».

Зокрема, в цьому році передбачено декілька шляхів, якими абітурієнти з Криму зможуть вступати в українські виші та професійно-технічні заклади.

"В цьому році діти, що проживають в Криму, могли екстерном закінчувати загальноосвітні навчальні заклади і отримувати документ державного зразка після чого брати участь у ЗНО. У цьому році проводяться три етапи складання ЗНО, останні два - для дітей з окупованих територій", - зазначила Світлана Кретович, завідувач сектором  переміщених вищих навчальних закладів Департаменту вищої освіти МОН України.

Інший варіант - вступ за спрощеною процедурою. Власне, МОН видало наказ, яким затверджувався порядок вступу для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Для зручності абітурієнтів створено детальну інструкцію, де доступно описано кожен крок, що має зробити випускник з Криму, аби потрапити в український університет.

"Щоб отримати українську освіту  кримчанам не потрібні ні український паспорт, ні ідентифікаційний код. Це важливо, бо зараз дуже багато фейкової інформації. Дитина може просто приїхати зі свідотством про народження та прийти в один із освітніх центрів "Крим-Україна". Протягом трьох місяців у неї буде можливість отримати і український паспорт, і ідентифікаційний код - вони знадобляться для отримання стипендії", - наголосила Ірина Жданова, генеральний директор ГО «Фонд «Відкрита політика».

Освітні центри "Крим-Україна" відкриються на початку липня в Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Харкові та Херсоні. Файл з даними  контактних осіб, переліком університетів, на базі котрих функціонуватимуть центри, адресами та номерами телефонів можна знайти тут.

Також Ірина Жданова розказала про  безкоштовні онлайн-уроки з української мови та літератури, які можуть допомогти кримчанам підготуватись до вступних випробувань, і продемонструвала інформаційний ролик, що доступно пояснює усі можливості вступу для жителів Криму.

Довідково: 21 червня закінчилася подача документів на другу (останню) додаткову сесію ЗНО, що відбудеться з 2-9 липня 2016 року.

Прес-конференція на тему: «Нові можливості здобути освіту школярам з Криму» проводилася за підтримки  ГО «Фонд «Відкрита політика», Міністерства освіти та науки України, Міністерства інформаційної політики України, Українського національного агенства «Укрінформ».

Повністю прес-конференцію можна переглянути за посиланням.

Інформаційний ролик можна пееглянути за посиланням

 

 

Міністерство освіти і науки України

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO