Топ-10 спеціальностей за кількістю бюджетних місць

Четвер, 11 серпня 2016 р.

Після підбиття попередніх підсумків вступної кампанії 2016 року до трійки спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць увійшли спеціальності "Середня освіта" - 13 тисяч 307 місць, "Медсестринство" - 8 тисяч 810 місць та "Електроенергетика, електротехніка та електромеханік" - 7 тисяч 407 місць.

"Спеціальність "Середня освіта" дійсно набрала найбільшу кількість бюджетників. Потрібно розуміти, що за цією спеціальністю навчаються майбутні вчителі для середньої школи - це і вчителі географії, і вчителі історії, і вчителі біології, тобто спеціальність одна, але дуже широка", - зазначає директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Четверте та п'яте місце в рейтингу посідають "Будівництво та цивільна інженерія" та "Фінанси, банківська справа та страхування" - 7 тисяч 267 та 6тисяч 450 місць відповідно.

Спеціальність "Право" знаходиться лише на сьомій сходинці - 5 тисяч 983 місця. На шостому місці "Право" випереджає спеціальність "Галузеве машинобудування" - 6 тисяч 050 місць.

"У цьому році запроваджено адресне розміщення державного замовлення. За його результатами надано рекомендації для зарахування на бюджет, у тому числі на всі місця з природничих та технічних спеціальностей. Наразі бажаючі подали оригінали своїх документів, а в іншому разі рекомендовані на бюджет втратили отриману можливість. При цьому ми бачимо, що технічні спеціальності  утримали у себе бюджетників й там навчатиметься достатня кількість дітей", - наголосив Олег Шаров.

Восьме та дев'яте місця займають "Облік і оподаткування" - 5тис 908 місць та "Початкова освіта" - 5 тисяч 287 місць.

Закриває десятку спеціальність "Комп'ютерні науки та інформаційні технології", на ній в цьому році навчатимуться 4 тисячі 985 студентів-бюджетників.

При визначенні ТОП-10 спеціальностей з найбільшим обсягом бюджетних місць враховувалась загальна кількість зарахованих на бюджетні місця за усіма рівнями та ступенями освіти (бакалавр, магістр, спеціаліст та молодший спеціаліст), а також бюджетні місця як державних, так і комунальних ВНЗ.


Osvita.ua

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO