Цього року значно розширено можливості доступу дітей з Криму і Донбасу до української освіти

Середа, 28 вересня 2016 р.

Цього року спільними зусиллями влади та громадськості вдалося значно розширити можливості для здобуття вищої освіти  дітей та молоді з анексованого Криму та непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей. Про це повідомили учасники прес-конференції «Можливості для здобуття якісної освіти для дітей і молоді з Криму та Донбасу», що відбулася в ІА «Укрінформ» 27 вересня 2016 року.

«Найголовнішим у вступній кампанії цього року є те, що вдалося переламати тенденцію щодо зменшення набору студентів з окупованого Криму та непідконтрольних територій Донбасу», - наголосив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Під час цьогорічної вступної кампанії на території України працювали 12 освітніх центрів «Крим-Україна» та 28 освітніх центрів «Донбас-Україна», до яких могли звернутися діти з Криму та Донбасу, щоб вступити до вишів за спрощеною процедурою.

Всього до університетів України через освітні центри «Крим-Україна» вступило 153 особи, через освітні центри «Донбас-Україна» - 855 осіб.

Загалом кількість вступників з Криму та Донбасу є значно більшою, оскільки цього року дуже велика частка дітей з цих територій вступала в українські виші за результатами ЗНО.

За словами Олега Шарова, реалізація конституційного права дітей з окупованих та непідконтрольних українській владі територій на здобуття освіти була не можлива без потужної інформаційної підтримки з боку ГО «Фонд «Відкрита політика». Працівники цього фонду надавали підтримку в роботі «гарячої» телефонної лінії для жителів Донбасу і Криму щодо вступної кампанії, що працювала в Міністерстві освіти і науки. Станом на кінець серпня на цю лінію надійшло 3 тисячі звернень від громадян з Донбасу та Криму, які отримали фахову консультацію.

«Створення додаткових можливостей для здобуття освіти для дітей з анексованого Криму та непідконтрольних українській владі територій Донбасу - це є шлях не тільки до соціалізації та реінтеграції, а побудова мостів миру», - підкреслила директор Фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова.

Нагадаємо, що 20 вересня завершилася вступна кампанія для дітей з Криму і Донбасу. Цього року для них процедура вступу до вищих навчальних закладів була спрощена. Діти з цих територій за кілька днів могли скласти державну підсумкову атестацію і отримати документ державного зразка про середню освіту в освітніх центрах «Донбас-Україна» і «Крим-Україна». Вони могли вступати не тільки в університети, а й в технікуми, коледжі. За спрощеною процедурою абітурієнти з Донбасу вступали до закладів, що розташовані на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей, а також у ті, що були евакуйовані з непідконтрольних територій.

У прес-конференції взяли участь заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осібУкраїни Георгій Тука; директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров,  генеральний директор ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова.


Міністерство освіти і науки України

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1655

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO