Вступ до Європейської асоціації із забезпечення якості вищої освіти є пріоритетом діяльності НАЗЯВО

Пʼятниця, 2 грудня 2016 р.

У приміщенні Американських Рад з міжнародної освіти в Україні відбулося засідання Комітету з питань міжнародного співробітництва Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

У засіданні взяли участь члени Комітету, керівник секретаріату, обраний Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Храпатий, Аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Франції в Україні Сільвен Ріголле, фахівець з питань освіти Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Віра Терновська, директор Американських Рад з міжнародної освіти в Україні Ярема Бачинський, менеджер з аналітичних питань Національного Еразмус+ офісу в Україні Жанна Таланова, координатор освітніх проектів Британської Ради в Україні Марія Захарова, координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко, координатор з інформації та реклами Програми академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в УкраїнiВероніка Алексанич, вітчизняні експерти і аналітики з питань міжнародного співробітництва у галузі освіти.

Під час засідання обговорили основні напрямки міжнародної діяльності Національного агентства, які б сприяли створенню в Україні сучасної та ефективної моделі оцінки якості вищої освіти та успішної інтеграції вітчизняних вищих навчальних закладів в Європейський простір вищої освіти (EHEA) та Європейський простір дослідження (ERA).

Керівник секретаріату, обраний Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Храпатий окреслив короткострокові та довгострокові завдання в галузі міжнародної співпраці.

За його словами, до короткострокових завдань відноситься чітке визначення потреб інших комітетів в плані вивчення міжнародного досвіду та залучення відповідних зарубіжних експертів; систематизація результатів міжнародних проектів в галузі якості вищої освіти, які реалізовані чи реалізуються в Україні та інші.

«Основним довгостроковим завданням є вступ Національного агентства до Європейської асоціації із забезпечення якості вищої освіти (ENQA) та включення його до Європейського реєстру агентств із забезпечення якості вищої освіти», - підкреслив Сергій Храпатий.

З цим погодилась представник Національного Еразмус+ офісу в Україні Жанна Таланова, яка розповіла про можливі шляхи реалізаціі цього завдання.

На своєму засіданні Комітет розглянув та схвалив Стратегічні напрямки діяльності в питаннях міжнародного співробітництва Національного агентства як відповідну частину загальної стратегії діяльності Агентства.

Як повідомив в. о. голови Комітету з питань міжнародного співробітництва, обраний заступник Голови Національного агентства  Сергій Курбатов, першочерговим є активна взаємодія з Європейською асоціацією із забезпечення якості вищої освіти.

«Членство у цій організації передбачає відповідність діяльності Стандартам і рекомендаціям щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти, а також зовнішній аудит організації, який проводиться раз на 5 років. Рішення про членство виноситься на підставі результатів цього аудиту. Також необхідно проводити роботу з іншими європейськими організаціями, які займаються оцінкою якості вищої освіти та акредитацією програм та інститутів, наприклад ASIIN тощо», - зазначив Сергій Курбатов.

Окрім того, він повідомив, що вже досягнуті попередні домовленості про співпрацю з Британською агенцією оцінки якості вищої освіти (QAA). Зокрема, участь представників Національного агентства в Міжнародній програмі оцінки якості (IQAP), залучення представників QAA в якості міжнародних експертів.

За словами Сергія Курбатова, до Стратегічних напрямків діяльності віднесено співпрацю з американськими агентствами оцінки якості вищої освіти, Наглядовою радою з питань рейтингів та якості IREG – провідною міжнародною організацією, яка координує процес розробки університетських рейтингів та їх відповідність міжнародним стандартам; Американськими радами з міжнародної освіти (ACCELS), Британською Радою (BC), Національною агенцією з питань вищої освіти у Франції (Campus France), Національним Еразмус+ офісом в Україні та Німецькою службою академічних обмінів DAAD, Університетом Уппсали (Швеція) та Фінським центром оцінювання якості освіти (FEEC) щодо вивчення скандинавських моделей оцінювання якості вищої освіти.

Комітет також розглянув найближчі заходи у рамках співпраці з Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), зокрема, питання, пов’язані з участю членів Національного агентства у Форумі академічної доброчесності, який відбудеться 22 грудня 2016 р. на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

 

Вища освіта

 

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO