Перевірка академічних текстів через Національний репозитарій не встановить наявності плагіату

Понеділок, 12 грудня 2016 р.

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення «проект Постанови КМУ «Про затвердження Положення про Національний репозитарій академічних текстів».

На обговорення Міносвіти виділило близько тижня, що на думку багатьох представників галузі є недостатнім.

Національний репозитарій академічних текстів  - універсальна за змістом загальнодержавна електронна база, де накопичуються, зберігаються, систематизуються, піддаються комплексному аналізу вітчизняні академічні тексти (наукового, науково-технічного та освітнього характеру) і до якої забезпечується віддалений доступ користувачів. Повна назва Національного репозитарію англійською мовою - National Repository of Academic Texts.

Основна мета Національного репозитарію - сприяння розвитку освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності шляхом покращання доступу до інформації та підтримки академічної доброчесності.

Передбачається, що Національний репозитарій накопичуватиме, систематизуватиме, зберігатиме та оброблтиме наступні види академічних текстів підготовлених та опублікованих в Україні:

  • кваліфікаційні (випускні) роботи здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти;
  • дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії та доктора наук;
  • статті у рецензованих наукових періодичних фахових виданнях;
  • наукові видання (монографії, збірники наукових праць, матеріали наукових конференцій і т.п.);
  • звіти про науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи;
  • депоновані роботи, які попередньо пройшли процедуру рецензування;
  • тощо.

До частини праць у репозитарії доступ користувачів буде обмеженим. Доступ користувачам буде надаватись на правах неповного, часткового або іншим чином обмеженого доступу згідно з чинним законодавством.

Адміністратором Національного репозитарію буде Державна наукова установа «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації».

Цікавим є пункт проекту положення, де вказано, що репозитарій фактично не корисним, як засіб боротьби з плагіатом: «Результати перевірки академічних текстів на наявність текстових запозичень за допомогою ресурсів Національного депозитарію  не може бути свідченням відсутності академічного плагіату». Тому попередні гасла представників Міносвіти щодо вирішення проблем із плагіатом у наукових працях можливе через створення такого репозитарію тепер виглядають дивними.

 

Вища освіта

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO