“Дистанційна підготовка до ЗНО допоможе залучити в українську систему освіти більше дітей з окупованих територій”, - Павло Хобзей на презентації курсу підготовки до ЗНО з української мови

Понеділок, 13 лютого 2017 р.

Сьогодні, 9 лютого, у Києві відбулася презентація дистанційного онлайн-курсу  підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання "Лайфхаки з української мови". На курс можна записатися вже зараз на онлайн-порталі EdEra.

Унікальність методики, яка лягла в основу відеоматеріалів, полягає у використанні методу мнемоніки, що дозволяє запам'ятати великий обсяг інформації, створюючи асоціативні зв'язки між елементами. Наприклад, як запам'ятати всі глухі приголосні звуки української мови демонструє таке речення: «Усе це кафе, птах і чаша». Усі інші приголосні, відповідно, - дзвінкі. За допомогою подібних прийомів запам'ятовування правил займає мінімум часу та зусиль.

"Для Міністерства освіти і науки України надзвичайно важливо, що цим ресурсом можуть скористатися діти з непідконтрольних територій і Криму, адже вони вже три роки не вчать українську мову і літературу, історію України. Ці предмети необхідні для отримання атестату і продовження навчання вже у системі вищої освіти України", - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час презентації.

Розробники курсу стверджують, що опанування матеріалів займає приблизно 4 години на тиждень. П'ятитижневий курс складається з 16 тем, тестових і відкритих завдань, допоміжних матеріалів і супроводжуючого інтерактивного конспекту на платформі EdEra Books.

Важливим доповненням курсу є виконання творчого завдання з оцінюванням за технологією "peer-to-peer" (студентам курсу надано можливість можливість перевіряти твори одне одного й за системою критеріїв виставляти бали). Ще однією особливістю курсу є «аркуші студента», роздрукувавши які, учні зможуть узагальнити здобуті знання та створити власний міні-конспект усіх тем.

"Цей курс сповнений сучасними методиками для сучасних дітей. Він підходить абсолютно для всіх, ним можуть користуватися навіть вчителі старшої школи, які хочуть подивитися і почерпнути для себе якісь нові способи викладати цей предмет. Знаєте, є така хороша приказка про футболіста: «хорошим футболістом є не той, хто швидко біжить туди, де щойно впав м'яч, а той, хто біжить туди, де цей м'яч буде". Як на мене, це саме той курс, який не доганяє світовий тренд в онлайн навчанні, а який формує його", - зазначила голова громадської спілки «Освіторія», засновниця Новопечерської школи Зоя Литвин.

Наповнення курсу розроблено експертом від «Освіторії» - учителем Новопечерської школи, кандидатом філологічних наук Ігорем Хворостяним та експертами освітнього проекту EdEra.

Планується, що навесні EdEra та «Освіторія» запустять ще один онлайн-курс з підготовки до ЗНО - курс «Українська література».

 

Міністерство освіти і науки

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1654

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO