Освітні вимірювання в Україні. Дорожня карта

Понеділок, 3 квітня 2017 р.

Автор дорожньої карти “Освітні вимірювання в Україні” Інна Совсун аналізує роль ЗНО, його розвиток впродовж 10 років реалізації відповідної політики та можливості, які надають незалежні освітні оцінювання для реформування окремих напрямків освітньої та професійної підготовки.

Вступ: “У 2006 році зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) вступників до вищих навчальних закладів отримало свій офіційний статус після створення Українського центру оцінювання якості освіти з окремим фінансуванням з Державного бюджету. З 2008 року ЗНО є обов’язковою умовою вступу до ВНЗ України.  За час існування системи ЗНО стабільно зростав рівень її суспільної підтримки. Особливо важливим є те, що рівень підтримки ЗНО був і залишається вищим серед тих, хто безпосередньо складав ЗНО або ж має близьких родичів та/чи друзів, котрі складали ЗНО. Це безперечно засвідчує успішніcть реформи моделі вступу до ВНЗ. Разом з тим, після 10 років функціонування системи постає питання про її подальший розвиток, як у рамках вступу до бакалаврських програм ВНЗ, так і для інших рівнів освіти та за межами освітньої системи. Цей документ окреслює стратегію розвитку системи освітніх оцінювань в Україні на наступних 10 років з урахуванням розвитку системи освіти та суспільства загалом.”

Зміст:

1. Вступ

2. Аналіз поточної ситуації.

3. Нова роль ЗНО у процесі реформування країни

4. Розвиток систем освітніх оцінювань в Україні

– Блок 1. Удосконалення механізмів та процедур ЗНО

– Блок 2. Запровадження ЗНО під час навчання у середній школі

– Блок 3. ЗНО у вищій освіті

– Блок 4. Оцінювання загальних компетеностей

– Блок 5. Освітні оцінювання для підтвердження професійних кваліфікацій

– Блок 6. Інституційний розвиток системи освітніх оцінювань

Завантажити PDF-версію дорожньої карти “Освітні вимірювання в Україні”

Коментарів поки що немає, будьте першим

Щоб залишати коментарі необхідно зареєструватися

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO