Про Проект

Проект USAID Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню, ІІ етап, 2013-2016.

 

Проект USAID Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню, ІІ етап продовжує партнерство з Міністерством освіти і науки України (МОН), Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО), Міжнародним фондом Відродження» (МФВ), Американськими інститутами з досліджень, Видавництвом «Факт»/Харківським обласним благодійним фондом «ТІМО» (Тестування, інновації, моніторинг в освіті) (Фонд ТІМО), Національним педагогічним університетом ім. Драгоманова, Національним університетом «Києво-Могилянська академія» (НУКМА), Львівським національним університетом ім. Франка (ЛНУ), Національною академією менеджменту (НАМ), Громадянською мережею ОПОРА, компанією pro.mova, Центром освітньої політики (ЦОП), Спілкою ректорів України, Національною академією педагогічних наук України та Київським університетом ім. Грінченка. У 2014 році до Альянсу приєдналась компанія Microsoft Україна. Координатором Альянсу є Американські Ради з міжнародної освіти в Україні.

Метою Другого етапу Проекту USAID Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню є вища справедливість і більша прозорість конкурсного відбору студентів вищих навчальних закладів.

Завдання: розбудова спроможності елементів та компонентів національної системи тестування; вдосконалення законодавчої та нормативної бази для доступної якісної вищої освіти; та зміцнення ефективної громадської підтримки доступності вищої освіти в Україні.

Партнери Альянсу підтримують широкий спектр діяльності в рамках проекту, залучаючи власні ресурси, зокрема фінансові. Ресурси Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) використовуються виключно на підтримку діяльності, яка спрямована на забезпечення сталості проекту після закінчення надання допомоги від USAID. Ресурси партнерів спрямовані на зміцнення системи тестування як ключового елементу оцінювання готовності абітурієнтів для отримання якісної віщої освіти. Це включає розповсюдження інформаційних матеріалів, результатів досліджень, проектів законодавчих та нормативних документів серед представників широкої спільноти вищих навчальних закладів; підтримку діяльності громадянського суспільства та освітян, яка співпадає із завданнями Альянсу.

Наслідками роботи Альянсу зможуть скористатись більше ніж 1100 ВНЗ та їх філій, багато з яких, після впровадження у 2008 р. обов'язкового тестування абітурієнтів, піднімають тему якості тестів. Як безпосередні «споживачі» реформи вони матимуть місце на платформі для дискусії та зможуть безпосередньо впливати на те, як тестування та використання його результатів сприятиме справедливому доступу до вищої освіти. Попередні проекти Альянсу з Агентством США з міжнародного розвитку та іншими партнерами, зокрема Міжнародним фондом «Відродження», Британською радою та Світовим банком допомогли Українському центру оцінювання якості освіти посісти гідне місце у сучасному світі тестування, забезпечили державне фінансування та міжнародний досвід і найкращі практики до послуг УЦОЯО (як постачальника тестів) та МОН (як органу, що визначає політику у питаннях вступу).

 

Результатами ІІ етапу Проекту USAID Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню стануть:

 

  • Вдосконалена робота УЦОЯО, який краще зможе незалежно і прозоро розробляти тести та адмініструвати тестування у відповідності до світових стандартів;
  • Достатня законодавча та нормативна база для тестування та вступу до ВНЗ, та;
  • Посилена громадська підтримка рівного доступу до вищої освіти в Україні.

ВХІД для зареєстрованих користувачів

інформаційнА службА

Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 503 37 93

online
опитування

Що має бути підставою для вступу до ВНЗ?

Всього відповідей: 1661

ПАРТНЕРИ АЛЬЯНСУ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти Міністерство освіти і науки України Національна академія педагогічних наук України УЦОЯО USAID American Councils Громадяньска мережа ОПОРА Microsoft Україна Міжнародний Фонд "Відродження" Американські дослідницькі інститути Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова Національна академія управління НАУ "Києво-Могилянська академія" Київський університет імені Бориса Грінченка Спілка ректорів ВНЗ України Центр освітньої політики Львівський Національний Університет ім. І.Франка Pro.Mova TIMO